Ganska illa

2009-10-26 @ 13:40:13 | inlägget har 8 kommentarer | Publicerat i Skönhet å sånt
Följ mig via Bloglovin | Till startsidan igen!
Hemkommen från en promenad och snabbhandling på Hemköp. Det regnar ute så det var inte så roligt att promenera idag, skulle haft ett par gummistövlar kanske? Köpte med mig nyaste MAMA och tänkte slänga upp benen i soffan en stund. Får se hur länge Elis tillåter mig sitta där. Men han kanske också vill läsa lite..han tycker det är mysigt när man läser för honom.

Från det ena till det andra. Fan hur jag ser ut i håret. Har ju vetat det ganska länge men jag varken hinner eller orkar bry mig, men ibland får jag en riktig aha-upplevelse framför spegeln, som idag när jag kom ut ur duschen. Herregud, säger jag bara. Vill ju spara ut så jag kan ha min vanliga page igen, men vad fasen, kan ju inte se ut såhär tills dess. Snacka om I-landsproblem men attans va jobbigt. Vad gör man..

Blev ju så himla mörk när jag väntade Elis så jag är typ mörkblond nu, så fult. Ni ser ju den vackra utväxten, den naturliga blonda färgen och de "friska" topparna. Har ju typ den här frisyren, så kan ju knappast göra något åt det heller, även om jag trivs i kort. Men variationen är ju likamed noll. Länge sedan jag klippte mig också, så det är ju på utväxt just nu. Help.








Elin:

Åh vad jobbigt! Hoppas det börjar växa igen snart då. :)

Tack så mycket, så kul att veta vem som läser ens blogg! :) Blir så glad av såna kommentarer!

2009-10-26 | 17:41:15
Blogg: http://distinguish.blogg.se/
Amanda & Oscar:

Jag har samma problem.. men jag glömmer att boka en tid. Men du är snygg ändå!

2009-10-26 | 19:12:45
Blogg: http://glantan.blogg.se/
Erika:

Hade inte du kunnat lägga upp massa bloggdesigntips? Du gör verkligen sjukt fina designer! :)

2009-10-26 | 21:33:11
Blogg: http://erikaroos.blogg.se/
angelica:

ja han är stor men tror han ser lite större ut där än vad han är :) hmm har inte kollat igenom bilderna så mycket. men ska, måste maila sofia också :) ska nu bort två dagar men jag mailar dej om det blev nå fin, fast på en sån snygging så borde det blivit något :)
KRAM

2009-10-26 | 23:05:08
Blogg: http://angelicatherese.blogg.se/
emelie:

:) sötiis Elis..

2009-10-27 | 07:29:13
Blogg: http://emsiiiis.blogg.se/
Jennie:

Vet hur du känner!! Har precis som du fått sjukt mycket mörkare hår sen förlossningen. Det är torrt, slitet, inte som jag vill och mörkhårutväxt i det blonda :(
Fast jag sparar då till långt i stället.. Problemet är den korta luggen som jag vill ha till lång nu!!
Annars är livet som mamma toppen??
Tycker vi här nere i småland iaf :) Kram på er

2009-10-27 | 08:27:48
Blogg: http://jenniearies.blogg.se/
Liza:

Såg precis ut som du får ett tag sen men jag orkar inte hålla på o helblondera längre då utväxten kommer efter bara några veckor! Jag har börjat slinga det istället, då "gömmer" man ju utväxten lite under tiden iallafall!

2009-10-27 | 13:12:54
Lisa:

Haha, jag måste också klippa men vill inte än :P Alva får bli större, hahaha :D

2009-10-28 | 10:47:30
Blogg: http://lising.blogg.se/






Namn:
Kom ihåg mig?
Mejl:

Blogg:

Kommentar: